آگاهی دانش آموزان خراسان شمالی در مورد منابع آب مورد سنجش قرار گرفت

پیش آزمون طرح ملی دانش آموزی نجات آب با پوشش 10 درصد کل جمعیت دانش آموزان دوره اول متوسطه در استان خراسان شمالی برگزار شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، این پیش آزمون با هدف بررسی دانش و بینش و سنجش سطح آگاهی عمومی دانش آموزان پایه هفتم دوره اول متوسطه این استان در مورد منابع آب قبل از توزیع کتاب و لوح فشرده آموزشی و همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی، به صورت همزمان در سراسر استان خراسان شمالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش در این پیش آزمون، حدود یکهزار و 500 دانش آموز از میان بیش از 14 هزار دانش آموز پایه هفتم دوره اول متوسطه خراسان شمالی به روش تصادفی نظام‌مند در هشت شهرستان این استان مورد آزمون قرار گرفتند.

بر این اساس، به منظور بررسی علمی پاسخ دانش‌آموزان به سوالات و جلوگیری از بروز خطای انسانی، و همچنین دستیابی به اعتبار و اطمینان نتایج آزمون، تصحیح اوراق آزمون به صورت نرم افزاری انجام می شود.

این گزارش می‌افزاید: پس از این مرحله، دانش آموزان با دریافت کتاب آموزشی حاوی مفاهیم عمومی و پایه ای منابع آب و اقلام کمک آموزشی نظیر لوح فشرده، توسط دبیران رابط در سطح استان آموزش خواهند دید.

هدف از اجرای طرح ملی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی دانش آموزی نجات آب، تبیین چالش‌های منابع آب و ارایه راهکارهای مدیریت صحیح و عمومی این منابع و جذب مشارکت و همکاری مردم از طریق اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای پوشش کامل کل دانش آموزان دوره اول متوسطه استان خراسان شمالی است.

اجرای این طرح از سال تحصیلی 1390 تاکنون، برای سومین بار در خراسان شمالی آغاز شده است و در سال تحصیلی جاری (99-1398) علاوه بر اجرای طرح داناب برای پایه هفتم دوره اول متوسطه، طرح گسترش سواد آبی نیز برای پایه یازدهم دوره دوم متوسطه منطبق برای کتاب انسان محیط زیست در این استان اجرا می شود.

شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی در سال تحصیلی 91-90، رتبه دوم کشوری را در اجرای طرح دانش آموزی نجات آب کسب کرده است.

کد خبر: 650
  تاریخ خبر : 1398/10/28